Risk Bildirimi

Kripto Varlıklara İlişkin Genel Risk Bildirimi.


İşbu Risk Bilgilendirmesi, kullanıcılara Kripto Varlıklar ile ilgili riskler hakkında bilgi vermek için hazırlanmıştır. Kripto Varlıklarda gerçekleştireceğiniz işlemler önemli derece finansal kayıplara yol açabilir. Kripto Varlıklardaki alım satım işlemleriniz sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarara da uğrayabilir, yatırımlarınızın tümünü kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, işlemlerinizi gerçekleştirmeye karar vermeden önce, piyasadaki tüm riskleri anlamalı ve tanımalı; finansal durumunuzu dikkate alarak karar vermelisiniz.

Kripto Varlıklara ilişkin piyasa fiyatları çok kısa sürede öngörülemez şekilde değişkenlik gösterebilir. Kripto Varlıkların yapısı gereği gerçekleştireceğiniz işlemleriniz sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Kripto Varlıklara ilişkin olarak, siber saldırı düzenlenmesi, çalınma, çeşitli güvenlik ihlallerinin yaşanması, piyasaya erişimin kısıtlanması, elektronik veya teknolojik arızalar yaşanması, network programının son bulması, geliştiricilerin projeden çekilmesi, kripto varlıkların değer kaybetmesi riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle, işlem yapmaya karar vermeden önce, kripto para piyasasında karşılaşabileceğiniz riskleri anlamalı, mali durumunuzu ve sınırlamalarınızı dikkate alarak kararvermelisiniz.

İşbu Risk Bildirimi sizi genel bazı riskler hakkında bilgilendirmeyi amaçlamakta olup, Kripto Varlıkların alım-satımı ve transferi, Piyasa Riski, Likidite Riski, Yasal Risk, Cüzdan Riskleri, işlem yapacağınız Kripto Varlığa ilişkin özel riskler, uygulamadan kaynaklı riskler ile Kullanım Sözleşmesi'nde tanımlanan hizmetlerden kaynaklanabilecek tüm riskleri kapsamayabilir. İşlem yapacağınız Kripto Varlığa ilişkin riskleri araştırarak öğrenmenizi, ilgili Kripto Varlığın “whitepaper” (Beyaz Sayfa) adı verilen tanıtım dokümanını incelemenizi ve devamında uygun bulmanız halinde işlemler yapmanızı tavsiye ederiz.

İşbu Risk Bilgilendirme Formu, bitrabit.com (Bitranium Teknoloji A.Ş.) ile imzaladığınız/onayladığınız Kullanım Sözleşmesi'nin eki ve ayrılmaz bir parçasıdır.